Fibonacci

FTOK Advanced w styczniu 2016

TEMAT MIESIĄCA W STYCZNIU

Strategia jednego zniesienia i częściowa automatyzacja Twojego tradingu

 

FTOK Advanced w styczniu 2016
Notatki z moich pierwszych obserwacji rynkowych.

Pierwszy mój system spisany został na jednej kartce A4 – zaledwie w kilku punktach i… oczywiście nie uwzględniał praktycznie 80% tego, co dla tradera ważne w codziennym handlu. Skąd to wiem? Po prostu czas robi swoje i albo zdasz sobie z tego sprawę i zaczniesz myśleć, albo wciąż będziesz liczył na sygnał z systemu (którego nie rozumiesz)… Choinki na wykresie? Od nich zaczynał każdy! Pytanie brzmi: w którym miejscu jesteś teraz?

Piszę dziś o tym dlatego, gdyż chcę abyś nie powielał moich błędów – nie warto!

Przez ponad 8 lat w moim podejściu zmieniły się przede wszystkim nawyki. Tak! Te nawyki, które musisz w sobie wyrobić, te z którymi wielokrotnie musisz walczyć i te o których musisz pamiętać każdego dnia.

FTOK Advanced w styczniu 2016
Notatki z początków mojej drogi z tradingiem.

Trading można opisać w kilku podstawowych krokach. Możliwa jest również pewna automatyzacja systemu manualnego, jakim bez wątpienia jest Harmonic Trading. O tym oraz o upraszczaniu zdecydowałem się opowiedzieć podczas pierwszego miesiąca spotkań z traderami w 2016 roku. Jest to dobry moment, aby coś zmienić, zacząć od początku, wykasować stare błędy i nabrać nowych, pozytywnych nawyków. Najważniejsze co wnoszę w ten nowy rok, to pełna świadomość, że trading jest skomplikowany tylko wtedy, gdy takim go uczynimy…

FTOK Advanced w styczniu 2016

 

 

 


PLAN ZAJĘĆ W STYCZNIU

LEKCJA 1 (wt, 5.01.2016, 20:00) – Jak połączyć zniesienia Fibonacciego w jeden system?

 • Strategia jednego zniesienia.
 • Jeden pomiar – trzy parametry (Entry, Stop Loss, Take Profit).
 • Case study: dostaniesz gotowe schematy wykorzystujące odpowiednie połączenie dwóch relacji Fibonacciego wraz z dokładną identyfikacją background’u.

LEKCJA 2 (wt, 12.01.2016, 20:00) – Częściowa automatyzacja zawierania pozycji na wyższych interwałach czasowych.

 • „Łapacz korekt” jako budowa statystycznej przewagi na rynku.
 • Wykorzystywanie zamknięcia świec do ustawiania zleceń oczekujących.
 • Case study: otrzymasz gotowy model wejścia w pozycję uwzględniający ustawienie zlecenia Stop Loss oraz relację zysku do ryzyka.

LEKCJA 3 (wt, 19.01.2016, 20:00) – Dobór odpowiednich kryteriów

 • Jak wybrać odpowiedni parametr?
 • Dlaczego spójna strategia zawiera jasno zdefiniowane zmienne?
 • Case study: poznasz odpowiednią kolejność doboru parametrów w budowie Twojej strategii transakcyjnej.

LEKCJA 4 (wt, 26.01.2016, 20:00) – Hedgowanie pozycji w tradingu harmonicznym

 • Margin Call jako zlecenie zabezpieczające Stop Loss na subkoncie inwestycyjnym.
 • Graniczne poziomy Fibonacciego.
 • Case study: dowiesz się w jaki sposób z góry ustalić odpowiednie budżetowanie dla danej pary walutowej.

FTOK Advanced w styczniu 2016

 CO JESZCZE OTRZYMUJESZ W PAKIECIE?

FTOK Advanced w styczniu 2016Strategia Europejska

Poznasz handel w godzinach sesji europejskiej i zobaczysz powtarzający się schemat, który jest odpowiedni dla tradingu w godzinach porannych.

Strategię Amerykańska

Jeżeli preferujesz handel popołudniowy, Strategia Amerykańska jest rozwiązaniem dla Ciebie. Zobaczysz jakim schematem podążać i jakie elementy połączyć, by handel był efektywny.

Strategia MTFS

Bez względu na to ile czasu poświęcasz na tradingu, Strategia MTFS to coś, co musisz znać, by optymalizować swoje wejścia i zwiększyć ich skuteczność. To wielowymiarowe podejście jest absolutną podstawą praktycznie każdego trading planu.

Dziennik transakcyjny Fibonacci Team

Dzięki temu dziennikowi, zachowasz swoje transakcje wraz z odpowiednim komentarzem i wnioskami. Dziennik to jeden z najważniejszych elementów, szczególnie na etapie rozwijania i doskonalenia swojego handlu.

Dostęp do prezentacji i video

Nawet jeżeli z ważnych przyczyn nie będziesz mógł uczestniczyć w spotkaniu webinarowym na żywo, nic się nie dzieje! Nagrania wszystkich warsztatów wraz z prezentacjami będą czekały na Ciebie do odtworzenia w dowolnym momencie i bez ograniczeń.

Gotowe szablony template z analizą

Każde nasze spotkanie kończy się bieżącą analizą rynku. Abyś mógł właściwie wykorzystać i uzupełnić ją o swój pogląd rynkowy, po każdym spotkaniu webinarowym otrzymasz pliki tpl z analizami, które możesz wgrać prosto na swoją platformę!

Uprzywilejowany dostęp do wykresów na żywo

Jako członek naszej zamkniętej grupy traderów, w każdym miesiącu, gdy uczestniczysz w naszych spotkaniach, otrzymujesz członkowski bon rabatowy 50% na dostęp do narzędzia Watch My Chart, które pozwoli Ci na obserwację naszych wykresów z komentarzami na żywo, każdego dnia na ryku!.

FTOK Advanced w styczniu 2016

 

ZOBACZ CO O GRUPIE FTOKA MÓWIĄ UCZESTNICY!
(kliknij by zobaczyć więcej)

FTOK Advanced w styczniu 2016

FTOK Advanced w styczniu 2016

Zanim dołączysz do grupy FTOKA, chcemy tylko uprzedzić Cię, że nie jest to grupa, w której spędzisz czas nie robiąc nic i licząc, że pipsy spadną Ci z nieba. Szukamy ludzi ambitnych i poważnie traktujących trading. Będziemy zwracać szczególną uwagę na zaangażowanie traderów, z którymi się spotykamy podczas tych meetingów webinarowych. Zrozum, że poświęcamy swój czas, który możemy równie dobrze spędzić na rynku. Lubimy jednak spotkania z traderami i chętnie dzielimy się wiedzą, ponieważ wiemy, że samodzielna praca z rynkiem jest trudna i żmudna. 

Jeśli więc spełniasz powyższe warunki i jesteś gotowy do podjęcia wyzwania i poważnego podejścia do pracy z rynkiem, zapraszamy serdecznie.

Cena za 4 spotkania styczniowe to jedynie: 346 zł brutto

Byłeś już w grupie FTOK Advanced? – Cena dla Ciebie to 311 zł brutto!
Kod rabatowy przypisany jest do maila, z którego korzystałeś:
2016sty10rfts1

Liczba miejsc w pokoju webinarowym grupy zaawansowanej ograniczona ze względów organizacyjnych.