Fibonacci

Jaki jest jeden z najczęściej wskazywanych przez traderów problem w procesie doskonalenia tradingu?

„Nie potrafię ocenić siły i wartości potencjalnych układów, które widzę na rynku”

Statystyki przeprowadzone przez Fibonacci Team School wśród praktykujących traderów, wskazują, że jednym z najważniejszych problemów w codziennych działaniach na rynku jest dylemat związany z oceną wartości decyzyjnej setupu. Inaczej mówiąc, inwestor widząc kilka okazji rynkowych, nie potrafi wybrać tej, z największym prawdopodobieństwem sukcesu lub oczekując na wyznaczony wcześniej układ nie ma pojęcia jak duża jest szansa na to, że rynek da mu zarobić na tej okazji. Często więc, mimo że ma dokonaną analizę, wchodzi w pozycję „na ślepo”, co zmniejsza jego skuteczność, utrudnia zarządzanie ryzykiem, planowanie zaangażowania kapitału i powoduje dodatkowy stres związany z wysokim stopniem niepewności.

Skąd mam wiedzieć, jak duże prawdopodobieństwo realizacji posiada mój setup?

Wykonanie analizy to dopiero początek drogi decyzyjnej tradera, która ostatecznie doprowadzić ma do zajęcia pozycji lub… rezygnacji z handlu w danych okolicznościach rynkowych.

Kiedy już dokonasz analizy wybranego waloru, Twoim zadaniem jest ocena prawdopodobieństwa, z jakim dana okazja rynkowa ma szansę się zrealizować. Dopiero pozytywne rozpatrzenie tego kroku, prowadzi do poszukiwania miejsca timingowego, planowania MM oraz podjęcia ostatecznej decyzji zakończonej kliknięciem „buy/sell”.

Strategia oceny wartości decyzyjnej układu składa się z kilku kroków. Ich właściwe wykonanie będzie miało wpływ na dalszy proces decyzyjny tradera. Zła lub niedbała ocena skutkować może nie tylko utratą realnych środków pieniężnych na koncie inwestycyjnym, ale również wiąże się z kosztem alternatywnym wynikającym z najlepszej niezrealizowanej okazji, która przeszła traderowi koło nosa w momencie, gdy koncentrował się na feralnym układzie.

Podczas otwartego webinara poznasz 8 punktów, które pomogą Ci ocenić wartość decyzyjną wyznaczonego setupu

Jak szacować wartość decyzyjną setupów?W trakcie tego spotkania:

>> Poznasz etapy pracy tradera PRZED otwarciem pozycjito musisz zrobić!

>> Odkryjesz dlaczego ZAWSZE powinieneś szacować prawdopodobieństwo sukcesu danej okazji rynkowej,

>> Poznasz 8 punktów, które pozwolą Ci dokonać oceny wartości decyzyjnej setupu, który wyznaczyłeś,

>> Dowiesz się na czym polega właściwe monitorowanie rynku i jak prowadzić ten proces poświęcając kilka chwil w ciągu dnia.

3 najważniejsze zadania w pracy skutecznego tradera

1. Ochrona kapitału

2. Osiąganie przychodu

3. Maksymalizacja zysków

Wdrożenie w swoim trading planie 8 punktów oceny wartości decyzyjnej potencjalnych okazji rynkowych ułatwia, a wręcz umożliwia realizację powyższych zadań w sposób efektywny i przynoszący zamierzone korzyści.

Badanie prawdopodobieństwa sukcesu potencjalnej okazji rynkowej pozwala na:

  1. Unikanie układów o zbyt dużym ryzyku niepowodzenia, co pozwala na realizację pierwszego zadania (1 – ochrona kapitału).
  2. Wysoka selekcja setupów oraz wybór najbardziej obiecującej okazji, daje traderowi przewagi pozwalające na osiąganie wyższej skuteczności wejść niezbędnej do osiągania regularnego przychodu (2 – osiąganie przychodu).
  3. Dzięki szacowaniu potencjału wybranej okazji, trader jest w stanie optymalizować swoje zarządzanie kapitałem, dzielenie pozycji, zasięgi realizacji zlecenia poprzez planowanie trejdu pod kątem szans i zagrożeń związanych z wybranym setupem, co jest czynnikiem niezbędnym w maksymalizacji zysków (3 – maksymalizacja zysków).

Praktyka i ciągłe badania rynkowe to podstawa profesjonalnego tradingu

Poniżej znajduje się krzywa jednego z portfeli prowadzonego przez traderów Fibonacci Team. Na portfelu tym realizowana jest strategia wprowadzona w połowie listopada ’15. Jednym z kilku jej założeń jest realizacja uzupełnionego, 8-etapowego działania zmierzającego do  oceny wartości decyzyjnej układu. Strategia 8FTprep (nazwa robocza) koncentruje się przy tym przede wszystkim na realizacji krótkich zasięgów take profit, a jej efektem jest zysk na poziomie 46,62% wypracowany w okresie od połowy listopada, gdy rozpoczęły się jej testy do chwili obecnej (stan na dzień 19.01.2016).

Jak szacować wartość decyzyjną setupów?

Wyniki strategii 8FTprep od listopada 2015, której jednym z głównych założeń jest przeprowadzenie każdorazowo oceny potencjału setupu rynkowego na bazie uzupełnionej
8-etapowej listy.

Oczywiście pamiętać należy, że sukces każdej strategii inwestycyjnej zależny jest od całej grupy profesjonalnie opracowanych i respektowanych czynników technicznych i zarządczych, jak również elementów związanych z człowiekiem i jego psychologią. Stosowanie listy uniwersalnych zasad wspierających, właściwych dla niemal każdego podejścia rynkowego, daje jednak szerokie możliwości optymalizacji efektywności tradingu zarówno w kontekście wyników, jak i czasu pracy inwestora.

Jeżeli chcesz poznać jedną z najważniejszych składowych procesu decyzyjnego tradera…

Jeżeli chcesz poznać rozwiązanie jednego z najczęściej wskazywanych problemów w tradingu…

Jeżeli jesteś traderem, który poważnie traktuje siebie oraz dąży do profesjonalizmu w pracy na rynku walutowym…

Jak szacować wartość decyzyjną setupów?

Fibonacci Team zaprasza Cię na wyjątkowy webinar, który odbędzie się
21 stycznia 2016 (czwartek) o godz. 19:00

Spotkanie to jest otwarte, wymaga jedynie rejestracji poniżej.

Ze względu na liczbę miejsc w pokoju webinarowym decyduje kolejność logowania. Zalecamy zalogować się kilka minut przed rozpoczęciem.