Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka Prywatności
Strona główna Analiza DigiByte (DGB)

Analiza DigiByte (DGB)

Analiza DigiByte

Historia

Zamysłem autora Jareda Tate, było stworzenie szybszej i bardziej przystępnej kryptowaluty niż Bitcoin. Blok inicjujący wykopany został w drugim tygodniu 2014 roku, a start sieci bazował na 105 mln jednostek DGB, które zostały przydzielone developerom oraz pierwszym użytkownikom. Sieć DigiByte jako jedna z pierwszych wdrożyła aktualizację SegWit, która pozwala w przyszłości doskonalić mikrotransakcje w postaci Lightning Network.

Specyfikacja DigiByte

Przestrzeń do wydobycia zamyka się w 21 mld sztuk DGB, a po 5,5 roku działalności w obiegu mamy blisko 60% z tej puli. Biorąc pod uwagę wycenę z trzeciego kwartału 2019 roku, DigiByte zajmuje 54 miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej, która oscyluje na poziomie 100 mln dolarów. Szacowany termin wydobycia całej puli 21 mld DGB określany jest na rok 2035. Aplikacje stworzone na podstawie sieci DigiByte to DigiByte Gaming, DigiByteTip oraz DigiByte Market.

Analiza fundamentalna DigiByte

Głównym problem z jakim mierzy się projekt DigiByte jest niska popularność tworzenia aplikacji na wspomnianej sieci. Zbyt mała ilość deweloperów decyduje się na rozwój swoich działań w DGB, ponieważ ustępuje ono bardziej zaawansowanym technicznie platformom tj Ethereum, Tron, EOS.

Analiza techniczna DigiByte

Szeroki wykres DGBUSD nie wygląd zbyt optymistycznie dla tej kryptowaluty. Kurs broni się przed zejściem poniżej 0,01 USD co byłoby najniższym poziomem od maja 2017 roku. Nie zachwyca również tegoroczna zmienność, która powoduje raczej niskie zainteresowanie uczestników rynku.

Analiza kryptowaluty ChainLink

Zobacz również: Warsztaty Forex

Live