Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka Prywatności
Strona główna Analiza Maker (MKR)

Analiza Maker (MKR)

Analiza Maker

Maker to ciekawa, ale mało znana kryptowaluta, która jest efektem powstania platformy o tej samej nazwie silnie związanej z kryptowalutą Ethereum.

Platforma Maker

Kryptowaluta Maker nie należy do grona najbardziej popularnych kryptowalut świata. Wynika to jednak w dużej mierze z jej zgoła odmiennego i specyficznego charakteru. Maker związana jest bezpośrednio z inną kryptowalutą – Ethereum. Użytkownikom platforma Maker umożliwia generowanie Dai za pomocą zasobów Ethereum. Należy bowiem podkreślić, że Maker jest przede wszystkim platformą bezpośrednio związaną z Ethereum. Maksymalna liczba monet Maker wynosi jeden milion i nie istnieje możliwość ich wykopywania lub zbierania – tokeny MKR były rozdysponowywane jednorazowo bez procedury ICO.

Algorytmem hashującym Makera jest ten sam algorytm, który wykorzystuje Ethereum – Ethash. Wartość Dai stabilizowana i wspierana jest przy użyciu innowacyjnego systemu Collateralized Debt Positions (CDP).

Analiza techniczna kryptowaluty Maker (MKR)

Średni wolumen obrotu sesyjnego wynosi około 3 miliony dolarów amerykańskich. Obecna cena Makera oscyluje wokół 600 dolarów. Łączna kapitalizacja rynkowa wynosi w przypadku tej kryptowaluty zaledwie 611 milionów dolarów. Pod względem analizy technicznej charakterystyczną fenomenem MKR jest zachowanie ceny po okresie dynamicznych spadków na całym rynku kryptowalutowym. Chociaż w relacji MKR/USD spadki były bardzo silne, to jednak na tle wielu innych stosunkowo „małych” kryptowalut nie przekraczały średniej. Od czerwca 2018 roku zauważalny jest długi trend horyzontalny z amplitudą różnic w wysokości około 350 dolarów. Z kolei od lutego 2019 roku zauważalna jest próba utworzenia trendu wzrostowego. Wynika to jednak przede wszystkim ze wzrostów na kursie samego Bitcoina. Nie trudno bowiem zauważyć, że przeniosły się one na de facto cały rynek kryptowalut. Największym powodem takiej sytuacji jest kwestia uzależnienia pozostałych kryptowalut od Bitcoina (zwykle aby dokonać zakupu danego coina, należy wcześniej dokonać zakupu Bitcoina za klasyczną walutą, tzw. fiaty). Biorąc pod uwagę ostatnie spadki wartości MKR/USD, istnieje możliwość powrotu do strefy wsparcia, ukształtowanej na poziomie ok. 375 dolarów. Istotne przełamanie poziomu oporu, występującego mniej więcej w strefie 800 dolarów, może oznaczać trwałą zmianę trendu na wzrostowy. Warto jednak wziąć pod uwagę ryzyko, które wynika z posiłkowania się przy decyzjach inwestycyjnych wyłącznie analizą techniczną, której prawidłowości bazują na ruchu cen w przeszłości i nie muszą sprawdzać się co do ruchów ceny w przyszłości.

Analiza kryptowaluty Monero

Zobacz również: Warsztaty Forex

Live