Ostatnio pisałem ciągle o wyborach, które będą miały dziś miejsce w USA. Warto na sesji europejskiej trochę odpocząć od tego wydarzenia i poszukać możliwie bezpieczniejszej inwestycji. Często przed tak ważnymi zdarzeniami traderzy starają się zarobić na wcześniejszej sesji, by móc później oglądać z boku co dzieje się na rynku. Ciekawie zapowiada się na ten moment para walutowa NZDUSD.
W ostatnim czasie panuje na tym rynku (na interwale H4) tendencja wzrostowa. Jeśli będzie widoczna kontynuacja to istnieje szansa na powstanie wewnętrznej formacji harmonicznej.
- Pierwszy wariant dotyczy potencjalnej formacji harmonicznej Leonarda, której punkt końcowy wypada na współczynniku 78.6%, w okolicach okrągłego poziomu cenowego 0.74000;
- Drugi scenariusz zakłada powstanie możliwego układu Nietoperza, którego zakończenie znajduje się na zniesieniu 88.6%, w pobliżu kursu 0.74330.
Dodatkowo dwie techniczne (różowe) strefy, w których wypadają te poziomy (78.6% i 88.6%), były respektowane w przeszłości przez rynek. Świadczy to o tym, że rynek „widzi” te miejsca na wykresie.
NZDUSD, interwał H4
W przypadku odreagowania w postaci spadków, rynek może wyhamować dopiero w okolicach psychologicznego poziomu cenowego 0.72000. Warto zwrócić uwagę, że znajduje się tam zniesienie 50% (statystyczne zakończenie korekty) oraz podstawa potencjalnej geometrycznej korekty pędzącej. Ta struktura jest oznaczona zielonymi prostokątami (AB=CD). Zielona strefa była wielokrotnie respektowana przez rynek, dlatego także tym razem traderzy mogą posiadać tam swoje zlecenia oczekujące, licząc na powstanie tzw. schodów cenowych.
Warto pamiętać, że przed testem opisanych wyżej potencjalnych miejsc odwrócenia, może powstać markowanie ceny (sztuczny popyt/sztuczna podaż), które będzie miało za zadanie wystraszyć niedoświadczonych traderów.
NZDUSD, interwał H1
Zapamiętaj!
Zawsze warto zakładać kilka wariantów, aby móc skutecznie reagować na bieżącą sytuację na rynku.
Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.