10 istotnych aspektów w codziennym tradingu i kolejne spotkanie Fibonacci Team od Kuchni

0
434

Pisząc ten post chcemy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, które bierzemy pod uwagę w procesie decyzyjnym.

1) Dobór odpowiednich godzin handlu

Na rynku FX liczy się czas jaki jesteśmy w stanie poświęcić na trading, gdyż inaczej zachowuje się nasz umysł jeśli obecni jesteśmy na rynku 3h, a inaczej jeśli 13h…

2) Wybór instrumentów 

Specjalizacja ponad wszystko. Wystarczy jedna para walutowa do tego aby zacząć poważnie myśleć o spekulacji, jest jednak jeden warunek – należy dokładnie poznać nasz instrument oraz odpowiednio go przebadać statystycznie pod kątem wykorzystywanych technik. Jak to wygląda u nas? Każdy układ został przebadany na próbie 100 powtórzeń (w różnych warunkach giełdowych).

3) Dzienny target jaki chcemy osiągnąć

Biorąc pod uwagę, że średni dzienny zakres popularnej pary EURUSD oscyluje w granicach 100 pipsów musimy odpowiednieć sobie na pytanie „jak dużo pipsów chcę zarobić”. Odpowiedź FIBONACCI TEAM = 30 pipsów.

4) Ilość pozycji jaką maksymalnie jesteśmy w stanie wykonać

Nie sztuką jest zawieranie kilkudziesięciu transakcji w ciągu jednej sesji. Sztuką naotmiast jest zawarcie 1-2 zyskownych pozycji i … powtórzenie tego wyniku jutro. Oczywiście zależy to od stylu inwestycyjnego oraz osobistych preferencji, jednak względna powtarzalność wyników jest bardzo ważna- szczególnie w tym zawodzie. Wniosek? JAKOŚĆ nie ILOŚĆ.

5) Maksymalne dzienne obsunięcie kapitału

Daytrading – kontrola ryzyka czy ponadprzeciętne zyski? Oczywiście to pierwsze. Nasze założenia są bardzo restrykcyjne pod tym względem – po trzech stratnych pozycjach w ciągu dnia zawieszamy nasz handel na obecną i kolejną sesję.

TRADE WHAT YOU SEE!

10 istotnych aspektów w codziennym tradingu i kolejne spotkanie Fibonacci Team od Kuchni

Jeżeli chcecie poznać kolejne istotne aspekty codziennego tradingu na rynku Forex zapraszamy na trzecie spotkanie Fibonacci Team od Kuchni, ktore odbędzie się już jutro o godzinie 19:00. Uczestnicy poprzednich konsultacji automatycznie otrzymają link do pokoju webinarowego przed spotkaniem. Wszystkie pozostałe osoby zapraszamy do rejestracji na spotkanie pod podanym niżej adresem mailowym.

Spotkanie: Konsultacje Fibonacci Team od Kuchni

Data: 16.04.2013, godzina 19:00

Rejestracja: fiboteam.zapisy@gmail.com (w tytule wiadomości proszę wpisać: „FIBONACCI TEAM OD KUCHNI”)

Organizator: Fibonacci Team