Rynek EURUSD na chwilę obecną walczy z okrągłym poziomem 1,1100. W celu wyznaczenia potencjalnej strefy podażowej mierzymy cały ruch spadkowy trwający od 4 czerwca. Wyznaczamy w ten sposób wewnętrzne mierzenia Fibonacciego, które stanowić mogą potencjalne opory dla tej pary walutowej.
Szczególną uwagę należy zwrócić na obszar wynikający z Poziomów DiNapolego 1,1175 – 1,1190. Dodatkowo w tym obszarze mamy potwierdzenie Price Action’owe oparte na wcześniejszej reakcji ceny (niebieska strefa na poniższym wykresie).
Wykres EURUSD, H1
Schodząc na niższy interwał czasowy M30 należy wyznaczyć dodatkowo wewnętrzną symetrię AB=CD opartą na tworzącej się właśnie korekcie prostej (dwa zielone prostokąty).
Kształt oraz dynamika fali „CD” w tego typu układach często jest dynamicznym podbiciem, które pojawia się właśnie w początkowych godzinach sesji europejskiej.
Zapamiętaj! Symetria AB=CD oparta na korekcie prostej stanowi bardzo dobre uzupełnienie Poziomów DiNapolego.
Wykres EURUSD, M30
Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.