W ostatnim czasie na interwale H1 S&P 500 zniesienie 50% (przy kursie 2163) było wielokrotnie zaksięgowane. Każdy kolejny test zwiększa ryzyko wybicia dołem. Jeżeli taki scenariusz się spełni, to kolejne miejsce technicznej reakcji może znajdować się w okolicach poziomu cenowego 2125. W tym rejonie znajduje się współczynnik 61.8% oraz zakończenie potencjalnej geometrycznej korekty pędzącej. Strefa oznaczona zielonym kolorem była wielokrotnie respektowana przez rynek i istnieją szanse, że tym razem także taka sytuacja będzie miała miejsce.
S&P 500, interwał H1
W przypadku odreagowania w postaci wzrostów, techniczny opór można określić na interwale M15. Potencjalna bariera podażowa wynika również z zakończenia możliwej geometrycznej korekty pędzącej (ab=cd) oraz współczynnika 38.2%. Rynek już wcześniej reagował na ten rejon techniczny. Ponownie może nastąpić techniczna reakcja w różowej strefie w pobliżu kursu 2148.
Warto pamiętać, że przed testem opisanych wyżej potencjalnych miejsc odwrócenia, może powstać markowanie ceny (sztuczny popyt/sztuczna podaż), które będzie miało za zadanie wystraszyć niedoświadczonych traderów.
S&P 500, interwał M15
Zapamiętaj!
Rynek „lubi” porządek, dlatego układy geometryczne występują często i są skuteczne.
Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.