W ostatnim czasie na parze walutowej EURPLN widoczny jest silny trend wzrostowy. Można zaobserwować strach w mediach ze względu na takie osłabienie polskiej złotówki względem euro. Czy komuś zależy, aby odciągnąć uwagę od tej pary walutowej? Czy czasem już tego gdzieś nie widziałeś?
Rynek na interwale D1 zbliża się do dwóch bardzo istotnych miejsc. Są to techniczne obszary w okolicach kursu 4.4745 oraz psychologicznego poziomu 4.5000. Dodatkowo w tych strefach wypadają silne poziomy Fibonacciego. Można określić tutaj harmoniczne warianty, które świadczą o precyzji, która może zapanować na EURJPY:
- Pierwszy scenariusz dotyczy potencjalnych formacji harmonicznych Gartleya (78.6%) oraz Kraba (161.8%), których punkty końcowe idealnie grupują się w pobliżu kursu 4.4745;
- Druga prognoza zakłada powstanie możliwego układu Nietoperza, którego zakończenie znajduje się na zniesieniu 88.6%, w okolicach psychologicznego poziomu cenowego 4.5000.
Warto pamiętać, że przed testem opisanych wyżej potencjalnych miejsc odwrócenia, może powstać markowanie ceny (sztuczny popyt), które będzie miało za zadanie wystraszyć niedoświadczonych traderów.
EURPLN, interwał D1
Warto spojrzeć na interwał H1 i sprawdzić czy we wspomnianej strefie przy kursie 4.4745 nie wypada dodatkowe potwierdzenie. Jeśli naniesiona zostanie siatka Fibonacciego na ostatnią największą korektę, to można zauważyć, że w różowym obszarze znajduje się zniesienie 127.2%. Stanowi ono zakończenie potencjalnej formacji Motyla, która zostałao znaczona, na drugim wykresie, kremowymi trójkątami. Ten układ potwierdza siłę technicznej strefy na wysokości poziomu cenowego 4.4745. Dodatkowo zewnętrzna formacja harmoniczna Motyla może pomóc w precyzyjnym otwarciu ewentualnych pozycji.
EURPLN, interwał H1
Warto również przeanalizować tę parę pod kątem spadków. Jeżeli na interwale H1 zacznie przeważać podaż, to istnieje szansa na kolejny test zielonej geometrycznej korekty pędzącej. Zakończenie tej potencjalnej struktury wypada w pobliżu kursu 4.41820 oraz zniesienia 23.6%. Zielony obszar może być miejscem, gdzie nastąpi aktywacja popytu.
EURPLN, interwał H1
Jeżeli spadki okazałyby się większe, to można wyznaczyć kolejną potencjalną strukturę 1:1. W tym celu należy ponownie wykorzystać największą korektę w widocznym impulsie wzrostowym. Na czwartym wykresie została ona oznaczona fioletowym prostokątem. Po jego skopiowaniu i przesunięciu na ostatnie szczyty widać, że zakończenie tego prawdopodobnego układu wypada, w pobliżu okrągłego poziomu 4.4000 oraz współczynnika 38.2%. Ten zielony obszar może stanowić ponownie bardzo silną zaporę popytową.
EURPLN, interwał H1
Zapamiętaj!
Zawsze warto zakładać kilka wariantów, aby móc skutecznie reagować na bieżącą sytuację na rynku.
Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.