Dane: Bilans handlowy (Euroland), godzina 11:00
Dziś o godzinie 11:00 poznamy obecne dane dotyczące handlu zagranicznego Strefy Euro. Dzisiejszy odczyt to szeroki raport publikowany przez Eurostat (Europejski Urząd Statystyczny) zawierający dane o transakcjach międzynarodowych krajów Strefy Euro, krajów do niej kandydujących oraz państw należących do EFTA. Wspomniany dokument zawiera informacje z podziałem m.in. na import, eksport, rodzaj dóbr czy też okres obowiązujących danych.
Z tego względu, że jest to odczyt ze strefy Euro, może mieć on istotny wpływ na rynek eurodolara. Na parze walutowej EURUSD został w ostatnim czasie zaksięgowany współczynnik 61.8% w okolicach okrągłego poziomu cenowego 1.07000. Możemy dziś powrócić do tej strefy, w której dodatkowo znajduje się zniesienie 38.2% oraz zakończenie potencjalnej czerwonej geometrycznej korekty pędzącej. Należy zwrócić uwagę, że zgrupowane współczynniki stanowią tzw. poziomy DiNapolego. Jest to najmocniejsza odmiana wewnętrznych clustrów Fibonacciego. Obszar oznaczony różową strefą ma szansę stanowić zaporę podażową, w której odbędzie się próba utrzymania tendencji spadkowej.
Jeżeli odczyt bilansu handlowego Strefy Euro będzie lepszy od oczekiwań, które wynoszą 23,2 mld, to możliwe jest umocnienie euro względem dolara. Następstwem tego będą wzrosty na EURUSD. Wtedy zwiększy się prawdopodobieństwo na zaksięgowanie różowego obszaru ZZB z geometrią i poziomami DiNapolego
EURUSD, interwał H4
Zapamiętaj!
Poziomy DiNapolego to zgrupowanie współczynników 38.2% oraz 61.8%.
W przypadku gorszych danych od oczekiwań (23,2 mld) możliwe jest odreagowania w postaci spadków na parze walutowej EURUSD. Na interwale H1, tak jak na H4, również istnieje szansa na powstanie struktury 1:1. Jeśli siła niedźwiedzi wzrośnie, to możliwy jest test zielonego układu geometrycznego, którego zakończenie znajduje się w pobliżu zniesienia 50%, w zielonej strefie ZZB (zasady zmiany biegunów), na wysokości okrągłego poziomu cenowego 1.05000. W tym technicznym obszarze może nastąpić obrona przed dalszym technicznym umocnieniem dolara amerykańskiego względem euro.
W przypadku wybicia nowych szczytów, należy zaktualizować położenie ostatniego prostokąta i siatki Fibonacciego, aby ich poziomy były aktualne.
EURUSD, interwał H1
Zapamiętaj!
Bardzo często na danych makroekonomicznych są wypełniane techniczne układy.
Kalendarz makro:
Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynik.