Jak długo potrwa umocnienie dolara amerykańskiego? Ważne poziomy do obserwacji

0
688

INTERWAŁ CZASOWY H4

Po dynamicznych wzrostach na parze AUDUSD a październiku, listopad przyniósł osłabienie na popularnym australijczyku. Kurs znalazł chwilowy przystanek w spadkach po uderzeniu w poziom zniesienia 61,8 Fibo, od którego rozpoczęła się korekta wzrostowa ostatnich spadków.

Wydaje się, że w najbliższym czasie podaż nadal będzie przejmowała kontrolę spychając kurs niżej. Ciekawym miejscem na ewentualne longi mógłby być poziom 0.673, gdzie znajduje się zniesienie 78,6 Fibo całego ruchu spadkowego. Oba zaksięgowane zniesienia 61,8 i 78,6 tworzą formację harmoniczną Gartleya.

 

Jak długo potrwa umocnienie dolara amerykańskiego? Ważne poziomy do obserwacji

AUDUSD H4

Źródło: xStation

Jak zwykle szukamy na wykresie dodatkowych potwierdzeń dla poziomów, gdzie moglibyśmy  wejść w pozycję. Takim potwierdzeniem jest pomiar ostatniej korekty z połowy listopada. Wydłużenie 161,8 Fibo klastruje się ze zniesieniem 78,6 zwiększając prawdopodobieństwo odwrócenia obecnej tendencji spadkowej. Ponadto, na te poziomy zareagowała cena dwukrotnie w przeszłości. Wydaje się więc, że to solidna strefa wsparcia.

Standardowo pierwszym targetem dla pozycji długich byłby poziom punktu B formacji harmonicznej czyli okolice 0.677.

INTERWAŁ CZASOWY H1

Tymczasem w węższej perspektywie czasowej mamy na oku ewentualną okazję do kupna AUDUSD na interwale godzinowym. Na wykresie tworzy się formacja harmoniczna Nietoperza, który uwzględnia zniesienia 50% i 88,6% Fibo, gdzie nastąpiła reakcja ceny. Dodatkowym potwierdzeniem poziomu 0.677 w kontekście pozycji długiej jest wydłużenie FE127,2 ostatniej korekty. Powstały klaster może stanowić strefę akumulacji.

 

Jak długo potrwa umocnienie dolara amerykańskiego? Ważne poziomy do obserwacji

AUDUSD H1

Źródło: xStation

Oczywiście przed wejściem w pozycję obserwujemy akcję cenową przed zaksięgowaniem poziomu. Potwierdzeniem może być prowzrostowa świeca lub formacja świecowa.