Akademia Tradingu: Harmonic Trading – wiodący nurt współczesnej Analizy Technicznej

0
483

Zapraszamy na Akademię Tradingu z Fibonacci Team School – Harmonic Trading wiodący nurt współczesnej Analizy Technicznej

Najważniejszym założeniem inwestowania harmonicznego jest możliwość wyróżnienia cykli ruchów ceny odpowiadających poszczególnym wzniesieniom w danej strukturze cenowej (trendzie). 

Wahania ceny są jedynym odwzorowaniem istniejącego trendu wzrostowego lub spadkowego.  Tak jak w życiu wzrost występuje cyklicznie i te cykle mogą zawierać się w  odpowiednich poziomach Fibonacciego oraz mogą służyć jako  poziomy techniczne w  analizie inwestycyjnej. 

W ten sposób momenty wejścia/wyjścia współgrać będą z naturalnym rytmem poruszania się rynku.  


Akademia Tradingu: Harmonic Trading – wiodący nurt współczesnej Analizy Technicznej

Poprzedni artykułRosną notowania ropy naftowej – Uwaga na ten poziom cenowy!
Następny artykułGeometria Fibonacciego z Łukaszem Fijołkiem
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.