Amerykański dolar traci na wartości – Ten poziom może okazać się zwrotny!

0
366

Wrześniowe zakupy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDJPY na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Ujka na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. Początek wykresu obejmuje lokalne minimum, które ukształtowane zostało na okrągłym poziomie cenowym 104,00. Był to wyraźny moment zwrotny dla notowań, które w ostatnim tygodniu września wyraźnie obrały kierunek północny. Widoczne wzrosty przedzielone były jedną pokaźną korektą, a ostateczne maksimum w pierwszej połowie października zostało ukształtowane na wysokości 106,10.

Amerykański dolar traci na wartości   Ten poziom może okazać się zwrotny!


USDJPY H1

źródło: xStation

Target spadkowy

Poniedziałkowe otwarcie przynosi kontynuację lokalnych spadków. Amerykański dolar traci na wartości w przypadku głównych par walutowych. W przypadku rynku USDJPY przygotowany mamy target dla sprzedających, który wyznacza podwójne mierzenie techniczne. W pierwszej kolejności zwracam uwagę na układ korekty pędzącej AB=CD, który odnosi się do mierzenia FE100. Dodatkowo dokonujemy pomiaru całej fali wzrostowej, gdzie interesuje nas pułap współczynnika wewnętrznego 38,2% fibo. Analizowana strefa popytowa to poziom cenowy 105,25 – 105,30. 

Poprzedni artykułGdzie jest limit zadłużenia? Co przyniesie tydzień?
Następny artykułCzy Bitcoin wróci do silnych wzrostów?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.