Amerykański dolar wyraźnie traci na wartości – Do jakiego poziomu może spaść USD?

0
563

Ciągła konsolidacja

Ostatni kilka tygodni na wykresie USDJPY to wyjątkowo kiepska zmienność. Rynek wykonał zakres wahań na poziomie 210 od połowy kwietnia. Biorąc pod uwagę standardową dynamikę na tej parze walutowej, wynik ten jest bardzo skromny. Widoczny jest bardzo silny opór cenowy na wysokości zewnętrznego mierzenia Fibonacciego 127,2%. Jest to poziom, który mimo kilkukrotnych testów nie został trwale wybity górą. Potwierdza to fakt, że właściwie nie mieliśmy zamknięcia świecy 4-godzinowej ponad precyzyjnym mierzeniem.

Amerykański dolar wyraźnie traci na wartości   Do jakiego poziomu może spaść USD?


USDJPY H4

źródło: xStation

Najbliższe wsparcie

W dniu dzisiejszym rynek ponownie obiera kierunek spadkowy po przetestowaniu kursu 107,90. Negatywnie zamknięcia świeca z godzin porannych zyskuje kontynuację po obiadowej przerwie. W ramach korekty pędzącej OneToOne, możemy wyznaczyć potencjalny target dla sprzedających i najbliższe wsparcie. Jest to poziom cenowy (107,05), a więc przy umiarkowanej zmienności powinien być zaksięgowany jeszcze dziś.

Poprzedni artykułMechanika rynku w połączeniu z poziomami Fibonacciego
Następny artykułDane makro 27.05.2020 – przemówienia z ECB
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.