Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka Prywatności
Strona główna Analiza Bitcoin Cash (BCH)

Analiza Bitcoin Cash (BCH)

Analiza Bitcoin Cash

Rynek kryptowalut zdaje się być podporządkowany jednej dominującej walucie – Bitcoinowi. Można znaleźć jednak inne, bardzo interesujące kryptowaluty takie, jak między innymi Bitcoin Cash, powstały z hard-forka Bitcoina. Jak wygląda analiza techniczna i analiza fundamentalna dziecka największej kryptowaluty na świecie?

Bitcoin Cash – dosłowne dziecko Bitcoina

Powstały w 2008 roku Bitcoin jest najsłynniejszą kryptowalutą świata o największym poziomie kapitalizacji rynkowej. Chociaż na rynku istnieją tysiące poszczególnych kryptowalut, to jednak nie każda może poszczycić się takim rodowodem, jak przedstawiana w tym miejscu kryptowaluta Bitcoin Cash.

Bitcoin Cash powstał bowiem z tzw. hard-forka na Bitcoinie, który dokonał się 1 sierpnia 2017 roku. Każda osoba, która posiadała klucze prywatne do portfela Bitcoin i która wykopała blok o numerze 478558 stawała się posiadaczem nie tylko nowych Bitcoinów, ale także Bitcoin Cash (w takiej samej ilości). Hard-fork to proces, w którym w pewnym momencie tworzą się dwa łańcuchy, z czego drugi zostaje oddzielony (tym ostatnim różni się właśnie hard-fork od soft-forka). Warto też dodać, że hard-forki na rynku kryptowalut wcale nie są tak często spotykane.


 

Bitcoin Cash – analiza fundamentalna

Dziecko Bitcoina, Bitcoin Cash, miało bardzo udany początek. Projekt ten, oparty rzecz jasna na technologii blockchain, różni się w niektórych elementach od Bitcoina. Kopanie Bitcoin Cash polega na wydobywaniu nowych bloków łańcucha co średnio dziesięć minut, a bloki mają rozmiar 8 MB, a nie jednego jak w przypadku klasycznego Bitcoina. Zdaniem twórców i opiekunów projektu Bitcoin Cash to właśnie te aspekty upodabniają Bitcoin Cash do pierwowzoru, a raczej idealnego modelu, którym miał być Bitcoin, lecz nie został.

Podobieństwem BCC (czasem też BCH) z BTC widoczne są na poziomie ilości dostępnych monet – łączna liczba poszczególnych jednostek kryptowaluty Bitcoin Cash wynosi 21 milinów. Kolejną identyczną cechą  jest algorytm i szyfr w Bitcoin Cash. Ma to dobre znaczenie dla miningu, ponieważ oznacza to, że urządzenia ASIC do wydobywania Bitcoinów bez trudu poradzą sobie z „kopaniem” Bitcoin Cash. Istnieje też możliwość „kopania” przy pomocy wysokobudżetowych kart graficznych.

Do różnic pomiędzy Bitcoinem Cash a Bitcoinem należy zaliczyć także inny typ sygnatur transakcji. W pierwszym wypadku zaimplementowano SigHash, zapewniający dodatkową ochronę i bezpieczeństwo portfeli. Prawdopodobnie oznacza on także eliminację problemów związanych z hashowaniem, które występuje w Bitcoinie. Ostatnią różnicą, na którą warto zwrócić uwagę, jest zdecentralizowany developing. W tworzenie i rozwój Bitcoin Cash, a także towarzyszącym mu mniejszym projektom, odpowiedzialnych jest wiele różnych i niezależnych zespołów.

 

Kurs dolara i Bitcoin Cash – analiza techniczna

Na podstawie analizy technicznej można łatwo zaobserwować, że początek historii Bitcoin Cash należał do bardzo udanych. Wartość BCH/USD od sierpnia do grudnia 2017 roku wzrosła o ponad 345% co oznacza, że zainwestowaną w BCH kwotą można było ponad potrójnie pomnożyć. Dasze losy pod względem analizy technicznej Bitcoin Cash nie są już jednak tak pozytywne i bardzo dobrze odzwierciedlają średnie zachowanie rynku kryptowalut w ogóle. Na pewną uwagę może zasługiwać bardzo duży wolumen, który pojawił się na początku kwietnia 2019 roku i może być sygnałem odwrócenia trendu. Należy jednak pamiętać, że – mimo „łańcuchowego rozwodu” – Bitcoin Cash wciąż jest mocno uzależniony od kursu Bitcoina, podobnie zresztą jak inne kryptowaluty.

 

Czym jest Bitcoin SV (BSV), czyli dzieci rodzą dzieci

Bitcoin SV to kryptowaluta, która powstała dzięki hard-forkowi na Bitcoinie Cash w 15 listopada 2018 roku. Skrót „SV” wywodzi się „Satoshi Visions” i ma stanowić motto dla działania zespołów tworzących tę kryptowalutę tak, aby jak najbardziej podążali oni drogą wyznaczoną przez Satoshiego Nakamoto – autora (lub grupy osób ukrywających się pod tym pseudonimem) samego Bitcoina z 2008 roku, a także specyficznego kryptowalutowego Manifesto. Łączna wartość rynkowej kapitalizacji Bitcoin SV wynosi niespełna miliard dolarów amerykańskich.

 Analiza kryptowaluty Cardano

Zobacz również: Warsztaty Forex

Live