Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka Prywatności
Strona główna Analiza Bitcoin Gold (BTG)

Analiza Bitcoin Gold (BTG)

Analiza Bitcoin Gold

Historia

Kryptowaluta Bitcoin Gold (BTG) pochodzi z drugiego hard forka sieci Bitcoin. Podział w którym każdy posiadacz BTC otrzymał prawo do BTG w skali 1:1, miał miejsce 27 października 2017 roku. Cena emisyjna na poziomie 500 dolarów, nie utrzymała się przed dłuższy okres czasu. Wartość to zaczęła spadać i już nie powróciła do pierwotnej wyceny.

Specyfikacja Bitcoin Gold

Przestrzeń do wydobycia zamyka się w 21 milionach BTG, a po blisko dwóch latach działalności całkowita podaż stanowi  ponad 80% kalkulowanej wartości. Biorąc pod uwagę wycenę z trzeciego kwartału 2019 roku, Bitcoin Gold zajmuje 38 miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej, która jest blisko bariery 200 mln dolarów.

Analiza fundamentalna Bitcoin Gold

W aspekcie fundamentalnym warto zwrócić uwagę na ryzyko ataków hakerskich. BTG z uwagi na niską moc obliczeniową generowaną przez „górników”, okazywał się często podatny na nieuczciwe praktyki. Poziom bezpieczeństwa jest bardzo istotny, dlatego ważne jest, aby nie powtarzały się historie z 18 maja 2018 roku, kiedy to straty osiągnęły blisko 20 mln dolarów.

Analiza techniczna Bitcoin Gold

Spadki na rynku BTGUSD zbliżają się do tegorocznych minimów po cenie 8,5 USD za sztukę. Jest to naturalny poziom horyzontalny, który stanowi wsparcie dla notowań. Odnosimy się tu przede wszystkim do interwału dziennego, na którym będzie można szukać oznak popytu na wykresach świecowych.

Analiza kryptowaluty Bitcoin Diamond

Zobacz również: Warsztaty Forex

Live