Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka Prywatności
Strona główna Analiza BitShares (BTS)

Analiza BitShares (BTS)

Analiza BitShares

Historia

Kryptowaluta to pierwszy projekt blockchain, który zbudowany został całkowicie od podstaw przez jednego z najbardziej znanych developerów – Daniela Larimera. Oficjalna koncepcja projektu BTS została przedstawiona w połowie 2013 roku, a realna prezentacja podczas konferencji blockchain w październiku 2013 roku. Oficjalny debiut BitShares miał miejsce w lipcu 2014 roku i była to wtedy pierwsza platforma z algorytmem DPoS (Delegated Proof of Stake).

Specyfikacja BitShares

Przestrzeń do wydobycia zamyka się w 3,6 mld BTS, a po pięciu latach działalności w obiegu mamy 75% z tej puli.  Biorąc pod uwagę wycenę z trzeciego kwartału 2019 roku, BitShares zajmuje 60 miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej, która oscyluje na poziomie 90 mln dolarów. Podstawową aplikacją deskopową do obsługi kryptowaluty jest BitShares 2.0, a portfelem BitShares Wallet do pobrania z GitHub.pl.

Analiza fundamentalna BitShares

Wykorzystanie BTS jest wyjątkowo wysokie pod względem średniej liczby dziennych transakcji. Wartość ta przekracza okrągły milion co daje temu projektowi miejsce w pierwszej piątce pod względem aktywności. Fizyczne możliwości sieci BitShares pozwalają na blisko 100 tysięcy transakcji na sekundę. Nie dziwi więc fakt, iż stopień wykorzystania w stosunku do możliwości nadal uznawany jest za marginalny co stanowi główne wyzwanie dla inżynierów projektu.

Analiza techniczna BitShares

Rozczarowująca jest niestety wycena kryptowaluty BitShares, która w szczycie hossy przekroczyła poziom 1 USD za sztukę. Jednak w całym 2019 roku, kurs osiągnął wartość maksymalną 10-krotnie niższą od historycznych szczytów. W trzecim kwartale odnosimy się do wyceny 0,03 USD, gdzie znajduje się wsparcie z przełomu 2018/2019.

Analiza kryptowaluty Bitcoin SV

Zobacz również: Warsztaty Forex

Live