Analiza euro i dolara – nowy tydzień i nowy kierunek na wykresach?

0
492

ANALIZA TECHNICZNA EURPLN

Po zaksięgowaniu technicznej strefy oporu – 4,2750 (mierzenie 50%), rynek rozpoczyna tydzień od spadków. Do utrzymanie pozytywnego sentymentu konieczna jest obrona lokalnego wsparcia 4,2600 przy współczynniku 38,2% fibo.

Analiza euro i dolara   nowy tydzień i nowy kierunek na wykresach?

EURPLN H4

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA USDPLN

Rynek aktualnie testuje kluczowe wsparcie na poziomie 3,7785. Jest to wyraźna strefa ZZB, którą potwierdza mierzenie 38,2% z ostatniego swingu wzrostowego. Ewentualne wybicie dołem, otworzy przestrzeń do zmiany średnioterminowej tendencji, którą charakteryzuje wyraźna słabość polskiej waluty.

Analiza euro i dolara   nowy tydzień i nowy kierunek na wykresach?

USDPLN H4

źródło: xStation

Analiza euro i dolara – nowy tydzień i nowy kierunek na wykresach?
5 (100%) 2
Poprzedni artykułOtwieramy tydzień na rynkach walutowych i cyfrowych
Następny artykułDane makro 16.07.2019 – stopa bezrobocia, indeks ZEW
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.