Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka Prywatności
Strona główna Analiza ICON (ICX)

Analiza ICON (ICX)

Analiza ICON

Historia

Twórcy projektu ICON nie mogli narzekać na brak zainteresowania ze strony inwestorów, gdyż już pierwszego dnia ICO (20.09.2017r.) zebranych zostało ponad 40 mln dolarów. Z puli 400 mld tokenów ICX na sprzedaż przeznaczona została tylko połowa. Main net uruchomiona została w połowie czerwca 2018 roku i rozpoczęła proces zamiany tokenów ICX na bazową kryptowalutę sieciową ICON.

Specyfikacja ICON

Po dwóch  latach działalności w obiegu mamy blisko 500 mln sztuk monety ICX. Biorąc pod uwagę wycenę z trzeciego kwartału 2019 roku, ICON zajmuje 53 miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej, która oscyluje na poziomie 100 mln dolarów. Pod względem technologicznym jest to kolejny projekt oparty na smart kontraktach Ethereum, czyli ERC20.

Analiza fundamentalna ICON

Dużym problemem rozwoju planowanych przez twórców idei jest kompatybilność, a właściwie jej brak. Plany stworzenia potężnej, zdecentralizowanej sieci, która bazuje na połączeniu mniejszych łańcuchach zmagają się z częstymi błędami wewnątrz wielu połączeń. Ogólny target kierowany jest do klienta biznesowego i prace twórców kierowane są właśnie w tym kierunku rozwiązań.

Analiza techniczna ICON

Patrząc na historyczny wykres ICXUSD, uwagę zwraca przede wszystkim jeden potężny wierzchołek datowany na szczyt hossy w branży blockchain, po którym rynek systematycznie podąża na południe. Maksimum ze stycznia 2018 roku osiągnęło pułap ponad 13 dolarów za sztukę ICX, natomiast dziś trzeba zapłacić zaledwie 0,20 USD. Techniczny opór w przypadku odreagowania wyceny, znajduje się dopiero na poziomie 1,80 – 2,00 USD.

Analiza kryptowaluty Holo

Zobacz również: Warsztaty Forex

Live