Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka Prywatności
Strona główna Analiza Nano (NANO)

Analiza Nano (NANO)

Analiza Nano

Historia

Projekt uruchomił oficjalną sieć z początkiem października 2015 roku. Początkowa nazwa to RailBlocks, a dopiero od stycznia 2018 roku pojawiło się określenie Nano i nowe logo projektu. Twórca autorskiego kody sieciowego to amerykański programista Colin LeMahieu. 

Specyfikacja Nano

Po ponad dwóch latach oficjalnej działalności, w obiegu mamy maksymalną pulę o wartości ponad 133 mln sztuk monety Nano. Biorąc pod uwagę wycenę z trzeciego kwartału 2019 roku, projekt zajmuje 44 miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej, która oscyluje na poziomie 130 mln dolarów. Podłoże technologiczne opiera się na Directed Acyclic Graph (DAG), które znane było wcześniej z wykorzystania w branży komputerowej. W sieci Nano każdy adres portfela posiada unikatowe konto blockchain, które może być zarządzane wyłącznie przez właściciela.

Analiza fundamentalna Nano

Na ogólny sentyment do projektu Nano, rzutuje niestety duży atak hakerski z lutego 2018 roku. Skradzione z giełdy BitGrail środki w kryptowalucie Nano, wycenione zostały na 187 mln dolarów. Mimo, że teoretycznie problem związany był ze słabością zabezpieczeń samej giełdy, to wycena cyfrowej monety wyraźnie spadła po tym incydencie.

Analiza techniczna Nano

Historyczne maksima osiągnęły prawie 30 dolarów za sztukę. Poziomów tych nie udało się długo utrzymać, a spadki napędzone zostały okresem wyprzedaży w całej branży kryptowalutowej. Pod koniec 2019 roku cena Nano znajduje się na poziomie 1 dolara. Są to okolice strefy wsparcia, na której rynek wyznaczył dołki w sierpniu i grudniu 2018 roku.

Analiza kryptowaluty Komodo

Zobacz również: Warsztaty Forex

Live