Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka Prywatności
Strona główna Analiza Stellar (XLM)

Analiza Stellar (XLM)

Analiza Stellar

Stellar to jedna z ciekawszych kryptowalut, która bazuje na projekcie dostarczającym rozwiązań m.in. dużym, światowym bankom. Charakterystyczną cechą są sieci Stellar. Aby odróżnić je od samej kryptowaluty powstało rozróżnienie na Stellar i Stellar Lumens. Na czym to polega i jak wygląda obecnie sytuacja techniczna na parze XLM/USD?

Stellar (XLM) i Stellar Lumens – interesujący projekt z potencjałem?

Kryptowaluta Stellar to ciekawy projekt oparty na technologii blockchain, który powstał w 2014 roku. Stellar został stworzony przez Jena McCaleba i Joyce’a Kima. Projektowi towarzyszy funkcjonowanie fundacji non-profit – Stellar Development Foundation. Chociaż kryptowaluta Stellar (XLM) bazuje na protokole innej kryptowaluty (Ripple), to jednak został on odpowiednio zmieniony i dostosowany, dzięki czemu wydajność otwartego protokołu jest bardzo wysoka. Projekt dotyczy przede wszystkim sieci Stellar, której jednostką jest Lumen (Stellar Lumens). Dlaczego powstały Stellar Lumens?

Kryptowaluta Stellar (XLM) bazująca na rozproszonej infrastrukturze – podobnie, jak inne kryptowaluty – służy do dokonywania różnych płatności. Co jednak istotne, Stellar łączy różne systemy w tym także systemy bankowe, a jego protokoły skoncentrowane są wokół nie tylko wymiany kryptowalutowej, ale także wymiany walutowej. Aby to jednak było możliwe, musiał powstać token Stellar Lumens, tożsamy z XLM. Dzięki Stellar Lumens możliwe jest dokonywanie transakcji wymiennych w dolarze i to za zaledwie ułamkową jego wartość.

Jednostka sieci Stellar, Lumens (XLM), jest od 2015 roku oficjalną kryptowalutą i to od tego czasu nastąpiło rozróżnienie pomiędzy Lumen a Stellar, które miało służyć odseparowaniu znaczenia samej sieci, a znaczenia organizacji. Innymi słowy, Lumen Stellars są jednostkami kryptowaluty Stellar. XLM można kupić na wszystkich największych giełdach kryptowalut.

Analiza techniczna Stellar (XLM)

Kryptowaluty Stellar zdecydowanie nie można lekceważyć ani pod względem technicznym, ani fundamentalnym. To właśnie XLM jest dziewiątą co do największych kryptowalut na rynku pod względem stopnia kapitalizacji. Obecnie na rynku występuje prawie 105 miliardów coinów.

Dotychczasowa cena Stellar Lumens cechuje się średnią zmiennością, ale zwiększonym wolumenem obrotów. Od lutego 2019 roku zauważalne jest odwrócenie trendu. To jednak, czy przeniesie ono powstanie nowego, silnego trendu głównego (wzrostowego), czy też będzie tylko korektą trendu spadkowego, zależy w największym stopniu od notowań Bitcoina.

Hipotetyczne prognozy dla kryptowaluty Stellar

Osiągnięcie ceny w rejonie 0,14 USD przez XLM oznacza bardzo interesującą sytuację pod względem poziomów oporów i wsparć. Przy próbie wyciągania jakichkolwiek prognoz inwestycyjnych na podstawie analizy technicznej, warto zwrócić uwagę, że wsparcie na obecnych poziomach zbiega się z około 50% korektą ze zniesień Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego. Obronione co najmniej dwukrotnie wsparcie na tym poziomie może technicznie sugerować kontynuację tendencji wzrostowej.

Analiza kryptowaluty Tether

Zobacz również: Szkolenia Forex

Live