Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka Prywatności
Strona główna Analiza Tether (USDT)

Analiza Tether (USDT)

Analiza Tether

Tether to kolejna, oryginalna i nietuzinkowa kryptowaluta na rynku. Świadczy o tym między innymi dopasowanie wartości jednego Tethera do jednego dolara.

Kryptowaluty Tether – krypto-wersja dolara? Analiza

Kryptowaluta Tether (USDT) uznawana jest za jedną z bardziej kontrowersyjnych. Została stworzona przez firmę Tether Limited w Hongkongu, która posiada depozyt zabezpieczający wartość waluty, wyrażony w dolarach amerykańskich. Chociaż rozwiązanie to jest nietypowe, to jest ono odzwierciedlone nawet przez sposób osiągania konsensusu. Algorytm Tether to Proof-of-Reserves. Jeżeli zatem ilość posiadanych realnych pieniędzy Tether Limited będzie niższa lub wyższa niż liczba kryptowaluty Tether na rynku, to istnieje ryzyko zaburzenia całego mechanizmu.

Tether to bowiem kryptograficzna odmiana dolara amerykańskiego. Wszystkie te jednostki zostały oparte na równym stosunku (1:1) względem amerykańskiej waluty. Sieć Tether funkcjonuje na podstawie protokołu Omni Layer i środowiska blockchain.

Obecnie trwają dochodzenia w sprawie Tether Limited. Udowodnione zostało, że tak piękne z perspektywy analizy technicznej wzrosty USDT były spowodowane manipulacjami na kursie. Znamienne jest także, że jeszcze przed rozpoczęciem procedury audytorskiej przez firmę Friedmann LLP Tether Limited zerwał z firmą współpracę. Wcześniejsza zgoda na audyt pewnie motywowana była celami marketingowymi. Biorąc pod uwagę tak wiele zastrzeżeń fundamentalnych, należy mieć na uwadze, że inwestowanie w inwestowanie w Tether (na jakiejkolwiek giełdzie kryptowalut) wiąże się z bardzo dużym ryzykiem.

Analiza kryptowaluty Tron

Live