Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka Prywatności
Strona główna Analiza Tezos (XTZ)

Analiza Tezos (XTZ)

Analiza Tezos

Historia

Publiczna emisja tokenów XTZ odbyła się lipcu 2017 roku, a jej pułap był na ten moment największym sukcesem w branży. W ramach ICO udało się zebrać 232 mln dolarów, które na trzeci kwartał 2019 roku stanowi trzeci wynik w świecie crypto. Oficjalny start sieci w wersji beta datowany jest na 30 czerwca 2018 roku, a bazowy Tezos uruchomiony został po trzech miesiącach.

Specyfikacja Tezos

Wydobyta przestrzeń kryptowaluty XTZ to 810 mln sztuk, a po 2 latach działalności w obiegu mamy 82% z tej puli. Biorąc pod uwagę wycenę z trzeciego kwartału 2019 roku, Tezos zajmuje 19 miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej, która oscyluje na poziomie 690 mln dolarów. Pod względem programowania sieć Tezos powiązana jest z „Caml”, a więc językiem, który jest wykorzystywany w aplikacji Messenger.

Analiza fundamentalna Tezos

Charakterystycznym elementem sieci Tezos jest brak możliwości miningu, jak to ma miejsce w przypadku np. Bitcoina i Ethereum. Ciekawostką, a zaraz elementem innowacyjnym są autorskie poprawki kodu przez użytkowników sieci Tezos. Może to pomóc rozwiązać głównych problem zdecentralizowanych sieci, a więc podziały (hard fork).

Analiza techniczna Tezos

Historyczne szczyty na rynku XTZUSD sięgają ceny 6 dolarów. Obecny pułap na poziomie 1 USD stanowi więc ułamek tej wartości, jednak motywujący jest fakt wysokiej korelacji z głównymi kryptowalutami. Przekłada się do na wyraźne odreagowanie notowań poczynając od drugiego kwartału 2019 roku, ponieważ po okresie hossy wyprzedaż sięgnęła pułapu 0,30 USD.

Analiza kryptowaluty Steem

Live