Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka Prywatności
Strona główna Analiza Verge (XVG)

Analiza Verge (XVG)

Analiza Verge

Historia

Początki projektu jeszcze pod nazwą Dogecoin datowane są na 2013 rok. Jednak dopiero w styczniu 2016, pojawiła się nazwa Verge oraz zmiana logotypu i domeny sieciowej. Po dwóch latach działalności pojawiła się poważna przeszkoda dla projektu. W wyniku ataku hakerskiego uwypuklone zostały luki bezpieczeństwa w sieci, a powtórka nastąpiła miesiąc później.

Specyfikacja Verge

Maksymalna przestrzeń do wydobycia XVG to 16,5 mld sztuk, a po roku działalności w obiegu mamy 95% z tej puli. Biorąc pod uwagę wycenę z trzeciego kwartału 2019 roku, VeChain zajmuje 71 miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej, która oscyluje na poziomie 72 mln dolarów. Głównym portfelem obsługi XVG jest desktopowy Tor Wallet, obsługiwany oczywiście na Windowsie, MacOS oraz Linuxie. Pomimo podobieństwa z Dogecoin, czas transakcyjny wynosi zaledwie 30 sekund co jest wartością o połowę krótszą.

Analiza fundamentalna Verge

Głównym celem projektu Verge było stworzenie cyfrowej momenty, która zapewni anonimowość w przebiegu codziennych transakcji indywidualnych. Klasyfikuje to więc XVG do grupy monet prywatnych do, których należą KMD, XMR oraz ZEC. Nad rozwojem projektu pracują tylko niezależni twórcy, co ma służyć zwiększeniu zaufania wśród użytkowników.

Analiza techniczna Verge

Maksymalna wycena ze szczytu hossy sięgnęła 0,30 USD. Patrząc na historyczny wykres kryptowaluty XVGUSD, dynamiczne wybicie z przełomu 2017/2018 roku było napędzone euforią w branży blockchain. Tegoroczne odreagowania na rynku kryptowalut, nie generują oznak popytu na wykresie XVG.

Analiza kryptowaluty VeChain

Zobacz również: Warsztaty Forex

Live