Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka Prywatności
Strona główna Analiza ZCash (ZEC)

Analiza ZCash (ZEC)

Analiza Zcash

Kryptowaluta Zcash powstała przede wszystkim w celu zwiększenia możliwej anonimowości zawieranych transakcji. Obecnie staje się nieco mniej popularna, ale może się to zmienić.

Projekt i kryptowaluty Zcash (ZEC)

Początek kryptowaluty Zcash sięga początku 2016 roku, kiedy projekt Zcash oficjalnie został ogłoszony przez Zooko Wilcoxa – założyciela przedsiębiorstwa Zercoin Electric Coin Company. Oparta na łańcuchu bloków (blockchain) sieć została uruchomiona pod koniec 2016 roku – 28 października. Zcash, podobnie jak wiele innych projektów, jest zdecentralizowaną walutą peer-to-peer. Strony zawartych w sieci Zcash transakcji pozostają całkowicie anonimowe. Kwestia anonimowości była zresztą głównym motywem do stworzenia jeszcze lepszej kryptowaluty względem dotychczas już istniejących. Jednym z atutów Zcash jest fakt, że opiera się on na zaawansowanym algorytmie szyfrującym – zk-SNARK. Kryptowaluty Zcash nie należy mylić z Bitcoin Cash. Zbieżność nazewnicza pomiędzy „Zcash” a „Bitcoin Cash” nie była celowym nawiązaniem akurat do tej kryptowaluty.

Pod względem analizy technicznej można powiedzieć, że Zcash osiągał bardzo gwałtowne wzrosty i spadki. Choć podobnie, jak w pewnym stopniu wszystkie kryptowaluty, Zcash uzależniony jest od kursu Bitcoina, to jednak inwestycyjnie mógł pozwolić na osiągnięcie bardzo dużych zysków. Przykładowo, dokonując zakupu ZEC w kwietniu 2017 roku, sprzedawszy kryptowalutę w grudniu, można było liczyć na zysk rzędu nawet ok. 1500%.

Sprawdź notowania kryptowalut

Zobacz również: Warsztaty Forex

Live