Bardzo duży popyt na europejską walutę – czy ten trend zostanie utrzymany w najbliższych godzinach?

0
763

Biała seria

Cały ubiegły tydzień to silne wzrosty na wykresie EURGBP. Notowania wykreowały impuls popytowy na blisko 400 pipsów w przeciągu tych pięciu sesji. Jest to bardzo wysoki wynik jak na standardową zmienność tej pary walutowej. Piątkowe zamknięcie tygodnia przebiło psychologiczny poziom cenowy 0,9000.

Bardzo duży popyt na europejską walutę   czy ten trend zostanie utrzymany w najbliższych godzinach?

 EURGBP D1

źródło: xStation

Strefa podażowa

Rynek zaczyna obecnie testować poziom oporu na głębokim mierzeniu wewnętrznym 78,6% fibo. Mamy tam również silne potwierdzenie podażowe w postaci strefy ZZB sprzed kilku miesięcy. Wykonując pomiar OneToOne, precyzję wskazywanego oporu potwierdza FE100 w bardzo bliskim sąsiedztwie współczynnika Fibonacciego. Cała strefa oporu to zakres (0,9082 0 0,9098),a więc dość wąski zakres jak na skalę interwału. Interwałem decyzyjnym powinien być tu ten 4-godzinowy, na którym szybciej pojawią się ewentualne sygnały spadkowe.

Poprzedni artykułTrading na żywo z Łukaszem Fijołkiem – codziennie o 12:00
Następny artykułTrading na żywo z Łukaszem Fijołkiem
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.