Bitcoin odrabia straty – Czy ponownie przebijemy 40 000 USD?

0
296

Realizacja zysków

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej kryptowaluty rynkowej – BTC, na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamike Bitcoina na przestrzeni ostatnich kilku sesji. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 11 500 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od historycznego maksimum, które ukształtowane zostało na poziomie cenowym 71 750 dolarów. Po tym fakcie nastąpiła dynamiczna realizacja zysków, a wartość BTC w ujęciu dolarowym spadła o mniej więcej 25% w przeciągu trzech dni.

Bitcoin odrabia straty   Czy ponownie przebijemy 40 000 USD?

BTCUSD H1

źródło: xStation

Target harmoniczny

Obecny tydzień przynosi wyraźny powrót do gry kupujących. Notowania odbijają się od okolic okrągłej bariery 30 000 dolarów i dynamicznie rosną. Najbliższym targetem jest pułap współczynnika Fibonacciego 78,6%, który stanowi również punkt D dla układu harmonicznego Leonarda. Wskazywany poziom oporu wyznaoczny został po kursie 39 300 dolarów za jednego Bitcoina.

Poprzedni artykułSpada zmienność na rynku złota – Czy ceny powrócą do wzrostów?
Następny artykułTechniczne spadki na EURUSD. Bitcoin reaguje na układ harmoniczny
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.