Bitcoin rozpoczyna tydzień od spadków – Gdzie pojawi się zwrot?

0
271

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 24 000 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 28 700 USD. Silne odreagowanie pojawiło się jednak w drugiej połowie lipca, kiedy to kurs Bitcoina poszybował ostro w górę. Tendencja ta utrzymała się bez większej korekty do końca pierwszego tygodnia września. 

Bitcoin rozpoczyna tydzień od spadków   Gdzie pojawi się zwrot?

BTCUSD D1

źródło: xStation

Scenariusz na longa?

Obecnie obserwujemy kształtowanie się korekty spadkowej. Notowania wracają dziś w okolice poziomu wsparcia 43 700 USD. Jest to potwierdzony poziom popytowy, na którym w ubiegłym tygodniu pojawiła się silna reakcja ze strony kupujących.

Kluczowym elementem tej strefy wsparcia jest mierzenia Fibonacciego 38,2% z całego swingu wzrostowego. Optymalnym interwałem decyzyjnym powinien być obecnie interwał 4-godzinowy.

Poprzedni artykułWEEKENDOWE WARSZTATY FOREX
Następny artykułOkazja na Australijczyku. Brak popytu na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.