Cena Bitcoina w lokalnej korekcie

0
153

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 8 500 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 39 300 USD. Po tym fakcie to strona podażowa przejęła dominację na wykresie. Zwrot tendencji spadkowej nastąpił dopiero pod koniec ostatniej sesji wtorkowej.

Cena Bitcoina w lokalnej korekcie

BTCUSD H1

źródło: xStation

Opór i wsparcie

W ramach swingu wzrostowego cena znosi zdecydowaną większość wcześniejszej przeceny. Notowania księgują strefę oporu na wysokości głębokiego mierzenia wewnętrznego 88,6% fibo. Poziom cenowy 38 300 USD pozostaje oporem dla notowań. W ujęciu lokalnym celujemy w schemat FE100, który wyznacza nam poziom wsparcia po cenie 36 900 dolarów.

Poprzedni artykułScenariusz spadkowy na WTI. Wydłużenie Fibonacciego na Bitcoinie
Następny artykułKorekta prosta na niemieckim indeksie DAX. Bitcoin w konsolidacji
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.