Ceny ropy naftowej z kolejnym rekordem

0
205

Panika i odbudowa

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie notowania wyznaczyły zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 49 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od okresu paniki na rynkach finansowych, która skutkowała zawirowaniami w cenie czarnego złota. Jednak od połowy kwietnia straty są systematycznie odrabiane przez posiadaczy długich pozycji. Jeszcze przed końcem 2020 roku rynek osiągnął pułap 50 dolarów za baryłkę.

Ceny ropy naftowej z kolejnym rekordem

WTI D1

źródło: xStation

Głębokie mierzenie

Obecny tydzień jest wyjątkowo pozytywny dla traderów zajmujących długie pozycje na ropie naftowej. Od sesji poniedziałkowej kurs WTI wzrósł o mniej więcej 3,5 USD. Przybliża to nas do szerokiej strefy oporu, która bazuje na głębokim mierzeniu wewnętrznym 88,6% fibo. Analizowany poziom podażowy to cena 59,60 USD za baryłkę WTI.

Poprzedni artykułNadchodzi czas dolara. Bitcoin reaguje na poziomie Fibonacciego
Następny artykułŚwieca MOMENTUM na dolarze. Hossa na Bitcoinie trwa w w najlepsze
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.