Ciekawy poziom cenowy na Dow Jones – Czy zobaczymy zmianę sentymentu w najbliższych dniach?

0
606

OneToOne

Otwarcie nowego tygodnia przynosi kontynuację lokalnych wzrostów. Wcześniej kluczowym wsparciem okazał się poziom cenowy 22 800 punktów, który wynikał przede wszystkim z mierzenia OneToOne. Podobne odbicie w tym rejonie widoczne było w drugiej połowie kwietnia. Tym razem również pojawiła się duża precyzja i dynamika na technicznym wsparciu. Obecnie rynek jest już 2 000 punktów powyżej i zbliża się do naszego targetu cenowego. 

Ciekawy poziom cenowy na Dow Jones   Czy zobaczymy zmianę sentymentu w najbliższych dniach?


US30 H4

źródło: xStation

Najbliższy opór

W przypadku amerykańskiego indeks Dow Jones, najbliższy opór znajduje się na poziomie cenowym 25 100 punktów. Jest to strefa horyzontalna, która opiera się przede wszystkim na współczynniku Fibonacciego 61,8%. Kluczowym potwierdzeniem jest tutaj wyraźna biegunowość obszaru, która została ukształtowana w pierwszej połowie marca. Obecnie brakuje nam około 500 punktów do zakładanego targetu. Biorąc jednak pod uwagę wartości na jakich porusza się kurs US30 jest to przestrzeń, która może zostać osiągnięta w trakcie pojedynczej sesji. Problematyczny jest jednak fakt, iż w dniu dzisiejszym mamy święto w Stanach Zjednoczonych i zmienność z pewnością będzie wygaszana.

Poprzedni artykułJak wyznaczyć gotowe scenariusze na rynku FOREX?
Następny artykułFIBOT – gotowiec inwestycyjny – wyjątkowy webinar już w ten wtorek o 18:00
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.