Co z impetem na USDJPY?

0
448

Strona popytowa na parze USDJPY powoli traci swoje siły zbliżając się do istotnych poziomów technicznych wynikających z mierzeń na wyższych interwałach czasowych. Silny trend wzrostowy, który obserwujemy na tym walorze od 30 października 2011 roku, doprowadził cenę (już po raz drugi) w okolice zniesienia 38.2 fibo, wynikającego z siatki rozłożonej na dyferencjalne miesięcznym. Spoglądając na wykres z nieco węższej perspektywy interwału D1, wyznaczyć możemy dwa istotne zniesienia zewnętrzne (127.2 oraz 161.8), które grupują się w obszarze oporu, wynikającego ze wspomnianego poziomu 38.2 oraz szczytów z maja tego roku.

Co z impetem na USDJPY?

Kurs powoli zbliża się do wskazanej strefy, jednak na chwilę obecną dalsze wzrosty powstrzymane zostały przez zniesienie wewnętrzne 88.6, wynikające z mierzenia odcinka spadkowego, który wyrysował się po pierwszej reakcji na rozważaną strefę oporu. Warto również zwrócić uwagę na dywergencję, jaka powstała na interwale H1.

Co z impetem na USDJPY?

Wszystkie wspomniane elementy mogą wkrótce przyczynić się do wyraźniejszych reakcji podażowych. Dopasowując jednak termin inwestycji na rynku USDJPY należy wciąż mieć na uwadze silny trend wzrostowy w jakim się znajdujemy. Pamiętajmy również, że ewentualne odreagowanie niekoniecznie oznaczać będzie zmianę trendu, tym bardziej, że zgodnie z klasycznym spojrzeniem notowania wybiły górą kilkumiesięczną formację trójkąta.

Zachęcamy do obserwacji tego waloru.

Przypominamy również, że już jutro, 30 listopada, o godzinie 10:00 rozpoczynamy intensywne praktyczne warsztaty – Symulację Live Tradingu, podczas której skoncentrujemy się na poznawaniu charakterystyki i specyfiki pary GBPUSD – jest to pierwsze spotkanie z cyklu. Szczegóły TUTAJ.