Coraz większy popyt na japońskiego jena

0
210

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDJPY na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 125 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się dołków cenowych w okolicy 110,40. Był to również moment, w którym Ujek osiągnął najniższy wyceny z ostatniego tygodnia czerwca. Kolejne sesje upływały pod znakiem dominacji amerykańskiego dolara.

Coraz większy popyt na japońskiego jena

USDJPY H1

źródło: xStation

Poziom wsparcia

Kampania spadkowa z początku lipca wyprowadza notowania USDJPY poniżej okrągłej bariery 111,00. Ewidentnym targetem dla sprzedających powinien był pułap głębokiego mierzenia wewnętrznego 78,6% fibo. Mamy tam silne potwierdzenie w postaci biegunowości obszaru. Wskazana strefa wsparcia odnosi się do kursu 110,70.

Poprzedni artykułAKADEMIA TRADINGU – OneToOne na rynku FOREX
Następny artykułFala wyprzedaży na rynku kryptowalut. Czy to już bessa?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.