Pomimo że ostatni tydzień był tygodniem słabości dolara amerykańskiego para USDCAD była jednym z niewielu zestawień gdzie dolar amerykański był górą. Słabość dolara kanadyjskiego należy szukać w niskich cenach ropy od której gospodarka kanadyjska jest uzależniona.
Przyjrzyjmy się wykresowi USDCAD na którym pojawiło się ciekawy setup inwestycyjny:
Wykres z interwału H4 pokazuje że cena na zestawieniu dotarła do tzw. poziomu formacji harmonicznej nietoperza. Jest to formacja spadkowa przy poziomie 88.6% fibo. Należy jednak pamiętać że na bardzo dynamicznych parach jaką jest bez wątpienia USDCAD poziom odwrócenia ceny może też nastąpić dopiero przy 1.3453 czyli 100% fibo tam też znajdziemy potrójny szczyt cenowy. Bez wątpienia należy wziąć pod uwagę tą opcję.
W przypadku interwału H1 widzimy pierwszą reakcję na formację nietoperza trwałe zejście poniżej 1.34 czyli wybitej wczoraj linii trendu może być sygnałem do spadków na większą skalę. W przypadku kontynuacji wzrostów najbliższe wyzwanie dla popytu będzie poziom cenowy 1.3453.
Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.