Czy czekają nas kolejne podwyżki cen paliwa?

0
211

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich dwóch sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 1,30 USD. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 63,93 USD. Po tym fakcie na sesji piątkowej dominowali sprzedający. Notowania ropy naftowej WTI zakończyły ubiegły tydzień w okolicy okrągłej strefy cenowej 63 dolarów.

Czy czekają nas kolejne podwyżki cen paliwa?

WTI M30

źródło: xStation

Potwierdzony opór

Kluczowa obecnie zapora podażowa znajduje się na wysokości mierzenia Fibonacciego 61,8%. Odnosimy się tutaj do poziomu cenowego 63,45 USD. Analizowana strefa potwierdzona jest przez wyraźną biegunowość obszaru. Do tego schematu warto wrócić podczas dzisiejszej sesji amerykańskiej, ponieważ wtedy to powinniśmy ponownie zobaczyć zwiększoną zmienność na wykresach.

Poprzedni artykuł61,8% fibo na Złocie. Chwilowa korekta na kryptowalutach?
Następny artykułUSDPLN coraz bliżej poziomu Fibonacciego. Bitcoin w fazie reakumulacji
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.