Czy decyzja Bank of Canada wpłynie na wycenę dolara kanadyjskiego?

0
184

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDCAD na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Kanadyjczyka na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołków na poziomie cenowym 1,3450. Był to moment, po którym na rynku pojawiła się silna presja sprzedających. Przed kolejne trzy tygodnie na wykresie obserwowaliśmy wyraźny trend spadkowy, który doprowadził do ustanowienia minimum po cenie 1,3080.

Czy decyzja Bank of Canada wpłynie na wycenę dolara kanadyjskiego?


USDCAD H4

źródło: xStation

Retest?

Przed dzisiejszą decyzją o stopach procentowych w Kanadzie, kurs zaksięgował kluczowy poziom oporu na wysokości mierzenia Fibonacciego 61,8%. Odnosimy się tutaj do strefy cenowej po kursie 1,3285 – 1,3295. Poziom ten znajduje potwierdzenie w biegunowości obszaru. Zgodnie z oczekiwaniami obecny koszt pieniądza w Kanadzie powinien pozostać utrzymany. Kluczowa może być jednak konferencja prasowa, która zaplanowana jest na godzinę 16:00. W ramach tego scenariusz warto obserwować okazję na krótkie pozycje, gdy dojdzie do retestu strefy podażowej.

Poprzedni artykułWybity OVERBALANCE na DAX’ie! Początek bessy na giełdach?
Następny artykułCzy linia trendu zostanie utrzymana? Chwila prawdy na Ripple!
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.