Spadki na srebrze
Fala umocnienia się dolara amerykańskiego przyczynia się do spadków m.in. na srebrze. Kruszec ten dynamicznie traci w ostatnich tygodniach. Jeszcze na początku września jego cena rynkowa wynosiła około 25$ za uncję. Trend spadkowy na srebrze trwa jednak dłużej, bo od początku 2021 roku. I przez ten czas doszło do jego przeceny o prawie 30%. Jeśli popatrzymy na wykres tygodniowy, zobaczymy, że cena zbliża się do ciekawych poziomów technicznych, na których może uaktywnić się popyt.
SREBRO W1
Źródło: xStation
Sytuacja techniczna na wykresie
Obecne poziomy to test wsparć z końca września i listopada 2020. Dodatkowo mamy tu wzmocnienie zewnętrznym zniesieniem 127.2 ostatniej korekty wzrostowej. Obszar znajdujący się w okolicach 20.60-20.80 to zgrupowanie kilku poziomów technicznych, na które składa się:
– zniesienie 50% całego ruchu wzrostowego trwającego od marca 2020
– wydłużenie FE127.2 korekty spadkowej
– zniesienie zewnętrzne 161.8 ostatniej korekty wzrostowej
– zniesienie zewnętrzne 161.8 największej korekty wzrostowej ostatnich spadków.
Gdyby przecena na srebrze przybrała na sile, kolejny silny klaster znajduje się na zniesieniu 61.8 wzmocnionym wydłużeniem FE161.8 korekty prostej i ZZB (opory, które teraz mogą zadziałać jako wsparcie).
Ze względu na wysoki interwał, scenariusz ten jest długoterminowy i warto szukać potwierdzeń na niższych ramach czasowych.