Czy ten motyw na USDCAD zostanie dziś zaksięgowany?

0
592

Handel na USDCAD w pierwszym tygodniu kwietnia, odbywa się na dość ograniczonej zmienności. Po zakończeniu fali spadkowej, która zniosła kurs z poziomu (1,3450), kurs wyznaczył minima w pobliżu technicznej strefy popytowej. Jest to pułap głębokiego mierzenia wewnętrznego 78,6% z marcowej fali wzrostowej.

Czy ten motyw na USDCAD zostanie dziś zaksięgowany?

USDCAD H1

źródło: xStation

Po drugim przetestowaniu wsparcia ~ (1,3295), kurs ponownie zmierza na północ. Pozwala to wyznaczyć schemat z korektą pędzącą i najbliższy poziom oporu. Zakładając równość AB=CD strefa podażowa wypada po kursie 1,3370 i będzie miała formę podwójnego szczytu w przypadku reakcji sprzedających. Jest to układ na dzisiejszą sesję amerykańską, ponieważ zmienność zarówno USD jak i dolara kanadyjskiego zwiększa się po godzinie 14 naszego czasu. 

Czy ten motyw na USDCAD zostanie dziś zaksięgowany?
5 (100%) 2
Poprzedni artykułCodzienny handel na rynku FOREX&KRYPTO
Następny artykułCzy to już lokalny szczyt na Bitcoinie?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.