Czy ten opór na Ethereum również zostanie wybity?

0
519

Fazy rynkowe

Poniższy wykres przedstawia notowania jednej z głównych kryptowalut rynkowych – ETH. Widoczny horyzont czasowy obejmuje ostatnie trzy lata notowań Ethereum. W tym notowania przeszły fazę silnych spadków, konsolidacji oraz dynamicznych wzrostów z ostatnich tygodni. Wycena ETHUSD jest oczywiście w dużej mierze uzależniona od kierunku na Bitcoinie. Tam też rok 2019 był rokiem konsolidacji, która przełożyła się na całą branżę crypto.

Czy ten opór na Ethereum również zostanie wybity?

ETHUSD W1

źródło: xStation

Tydzień euforii

Obecnych tydzień jest jednym z najmocniejszych tygodni dla kupujących ETH. Poniedziałkowe otwarcie oscylował na poziomie cenowym 770 dolarów, który był wtedy ponad dwuletnim rekordem. Kurs ETHUSD z lekko opóźnioną reakcją zaczął gonić rynkowego lidera branży BTC i z łatwością przebił swoją barierę nominalną ~ 1000 USD. Obecnie notowania zbliżają się do szerokiej strefy podażowej ~ 1250 – 1260 dolarów za ETH. Jest to poziom, który potwierdzam na głębokie mierzenie wewnętrzne 88,6% fibo.

Poprzedni artykułSilna sesja na amerykańskim dolarze
Następny artykułKRYPTOTRADING – profesjonalna Analiza Techniczna kryptowalut – codziennie o 12:30
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.