Czy to będzie przełomowa sesja na USDPLN?

0
71

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDPLN na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 3 400 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 3,9800. Po tym fakcie to sprzedający zaczęli dominować na wykresie USDPLN. Polska waluta zyskiwała do amerykańskiego dolara przez cały kwiecień i maj.

Czy to będzie przełomowa sesja na USDPLN?

USDPLN D1

źródło: xStation

Zmiana sentymentu

Sesja poniedziałkowa może być przełomowa dla średnioterminowej tendencji rynkowej. Notowania wyznaczył ostatnie high w okolicy mierzenia Fibonacciego 61,8%. Odnosimy się tutaj do poziomu cenowego 3,8500. Wspomniany pułap pozostaje istotnym oporem dla notowań. Patrząc na formację świecową z dzisiejszej sesji, możemy prognozować dość spory zasięg układu korekcyjnego.

Poprzedni artykułCo oznacza decyzja Fed? | dr Przemysław Kwiecień, 21.06.2021
Następny artykułCzy to koniec spadków na Ethereum?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.