Czy to koniec wzrostów na dolarze?

0
181

Konsolidacja

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDPLN na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego trendu bocznego, w którym rynek poruszał się w przedziale 3,7600 – 3,800. Mniej więcej po weekendzie majowym notowania wyrwały się z opisanej konsolidacji.

Czy to koniec wzrostów na dolarze?

USDPLN H1

źródło: xStation

Poziom oporu

Piątkowe popołudnie przyniosło nam zmianę sentymentu rynkowego. Notowania USDPLN-a odbiły się od strefy cenowej 3,7300. W poniedziałkowe południe rynek księguje strefę podażową 3,7640. Jest to poziom oparty na mierzeniu Fibonacciego 38,2% oraz silnej biegunowości. Warto obserwować wykres z perspektywy interwału 1-godzinowego i analizować tworzące się formacje świecowe.

Poprzedni artykułKolejna faza akumulacji na dolarze? Możliwy breakout na Bitcoinie
Następny artykuł61,8% fibo na Złocie. Paniczna wyprzedaż na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.