Czy zobaczymy lokalną wyprzedaż na Ethereum?

0
93

Dynamiczne spadki

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej ETH na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu tygodni w tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 2 650 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 4 350 USD. Po tym fakcie to strona podażowa zdominowała handel na wykresie. Pojawiła się dynamiczna realizacja zysków, gdyż wcześniej rynek wyznaczył nowe szczyty historyczne.

Czy zobaczymy lokalną wyprzedaż na Ethereum?

ETHEREUM D1

źródło: xStation

Głębokie mierzenie

Obecnie budowany jest siódmy wzrostowy tydzień na rynku Ethereum. Notowania w dynamicznym tempie wróciły ponad barierę 2 000 dolarów i wybiły górą poziom cenowy 3 000 dolarów.

W ostatnich godzinach testowana jest istotna strefa podażowa, która oparta jest na głębokim mierzeniu wewnętrznym 78,6% fibo. Odnosimy się tutaj do poziomu cenowego 3 780 USD. Interwałem decyzyjnym powinien być tutaj interwał 4-godzinowy lub sesyjny.

Poprzedni artykułUkład harmoniczny na WTI. Bitcoin zbliża się do 50k
Następny artykułJak złapać szczyt na indeksach? Bitcoin walczy z okrągłym poziomem
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.