Dane makro 14.06.2019 – inflacja CPI, sprzedaż detaliczna

0
769

Podczas sesji europejskiej poznamy dane o inflacji CPI za miesiąc maj. Prognozy ekonomistów są dość stabilne w porównaniu z poprzednim okresem danych. Spadek wyniku zakładany jest jedynie w Szwecji, zarówno w ujęciu m/m jak i r/r.

Dane o sprzedaży detalicznej rozpoczną ostatnią w tym tygodniu sesję amerykańską. Według prognozy odczyty za maj powinny zaskoczyć pozytywnie. W dalszej części handlu za oceanem, poznamy przede wszystkim wyprzedzający indeks nastrojów ekonomicznych z USA.

Dane makro 14.06.2019   inflacja CPI, sprzedaż detaliczna

Poprzedni artykułProfesjonalna analiza wykresów kryptowalutowych
Następny artykułCzy cena Ethereum będzie spadać ?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.