Dane makro 16.10.2019 – inflacja CPI, sprzedaż detaliczna

0
416

Środowe kalendarium zapowiada się wyjątkowo interesująco. Istotna jest nie tylko wielkość tabeli z odczytami, ale przede wszystkim kolor czerwony, którym został zaznaczone odczyty podwyższonej wagi. Gwarantuje to, że mniejsza lub większa rozbieżność pomiędzy wartościami odczytów, a prognozami doprowadzi do podwyższonej zmienności na wykresach.

Podczas sesji europejskiej poznamy przede wszystkim dane inflacyjne, których publikacja zaplanowana jest na 10:30 i 11:00. Popołudnie rozpocznie odczyt o sprzedaż detalicznej ze Stanów Zjednoczonych, natomiast w dalszej kolejności raport z rynku ropy naftowej.

Dane makro 16.10.2019   inflacja CPI, sprzedaż detaliczna

Poprzedni artykułEthereum Classic – podaż czy popyt ?
Następny artykułBitcoin – czy pojawił się popyt ?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.