Dane makro 18.12.2020 – indeks nastrojów, sprzedaż detaliczna

0
241

Piątkowe kalendarium zawiera dość ograniczoną ilość odczytów. Rozpoczynamy o godzinie 10:00 i raporcie z niemieckiej gospodarki. Prognozy zakładają symboliczny spadek indeksu nastroju konsumentów.

Przed południem poznamy też decyzję o stopach procentowych w Rosji. Prognozy zakładają utrzymanie obecnego koszty pieniądza. Kolorem czerwonym oznaczone zostały odczyty z Kanady, które opisują poziom sprzedaży detalicznej w październiku.

Dane makro 18.12.2020   indeks nastrojów, sprzedaż detaliczna

Poprzedni artykułBitcoin wystrzelił w kosmos… Czy 50 000 faktycznie jest możliwe ?!
Następny artykułDzisiaj TRZY WIEDŹMY! Możliwy zjazd na indeksach i Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.