Dane makro 19.06.2019 – inflacja CPI, ECB, stopy procentowe

0
1063

Podczas handlu w środowe przedpołudnie, warto przygotować układy techniczne na brytyjskim funcie. Dane inflacyjne powinny dostarczyć zmienności na parach walutowych z GBP. Reakcja na wykresach uzależniona będzie od rozbieżności odczytów w stosunku do oczekiwanych wartości.

Na godzinę 16:00 zaplanowane jest kolejne wystąpienie prezesa ECB, Mario Draghiego. Wtorkowy komentarz zapoczątkował poważne oczekiwania rynkowe w stosunku do QE 2.0. Po danych z rynku ropy naftowej, kluczowy będzie środowy wieczór. Decyzja o stopach procentowych połączona z konferencją prasową może „ustawić” rynkowy sentyment na kilka kolejnych sesji.

Dane makro 19.06.2019   inflacja CPI, ECB, stopy procentowe

Poprzedni artykułGRUPA SOCIALOWA 2.0. Czy powtórzymy nasz wynik +12 000 zł w 2 miesiące?
Następny artykułBitcoin dwa różne kierunki czy to możliwe?
Łukasz Fijołek
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.