Dane makro 22.01.2020 – inflacja CPI, stopy procentowe

0
657

Środowa sesja europejska to kolejna seria danych z Wielkiej Brytanii. Oczekiwania dla grudniowych odczytów o sprzedaży detalicznej wyraźnie przewyższają listopadowe wartości. 

Sesję amerykańską otwierają dane inflacyjne z Kanady. Konsensus na grudzień zakłada pozytywny wynik w ujęciu miesięcznym. W dalszej części popołudnia, poznamy decyzję Banku Kanady o stopach procentowych. Trzy kwadranse później zaplanowana jest konferencja prasowa.

Dane makro 22.01.2020   inflacja CPI, stopy procentowe

Poprzedni artykułRopa pod presją sprzedających. Jakie poziomy harmoniczne mogą uaktywnić popyt?
Następny artykułPrecyzyjne setupy na rynku FOREX
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.