Dane z Australii vs długoterminowy trend na AUDUSD

0
457

Dane z Australii vs długoterminowy trend na AUDUSDW styczniu Bank Rezerw Australii postanowił obniżyć główną stopę procentową o 25 p.b. do 2,25%, aby zapobiec negatywnym dla swojego kraju skutkom jakie niesie za sobą spowolnienie w Chinach oraz przecena surowców będących głównym towarem eksportowym Australii. Wygląda jednak na to, że gospodarka tego państwa nie najgorzej zaczyna sobie radzić. Zwłaszcza przy negatywnym trendzie na rynku pracy pozytywnie odbierane są wieści o rosnącej liczbie udzielanych pożyczek pod zastaw nieruchomości, co pokazały dzisiejsze dane. (wzrost m/m 2,7%).

Dane z Australii vs długoterminowy trend na AUDUSD

Rysunek 1. Stopa procentowa vs kredyty hipoteczne w Australii

Dzisiejszej nocy natomiast dowiemy się jak w styczniu zmienił się stan zatrudnienia w Australii. Jak to zwykle bywa w grudniu, prognozuje się wzrost stopy bezrobocia o 0,1 p.p. oraz spadek zatrudnienia o 4,7 tys. Lepsze dane byłyby bodźcem do większej korekty.

Jak w długim terminie rysuje się sytuacja dolara australijskiego na parze AUDUSD? Kiedy może nastąpić odwrócenie? Odpowiedź na te pytanie w dalszej części komentarza. Dowiesz się także, co to jest Baltic Dry Index oraz dlaczego jutro notowania funta będą w centrum uwagi. Zapraszamy – tutaj.