Dane z rynku nieruchomości w USA potwierdzają czynnik pogodowy

0
483

Dane z rynku nieruchomości w USA potwierdzają czynnik pogodowyNajważniejsze dane, które napłynęły dzisiaj zza oceany odnosiły się do rynku nieruchomości. Jak się okazuje bardzo słaby wynik danych o ilości rozpoczętych budów domów, bo jedynie 900 tys., potwierdza wpływ złych warunków pogodowych na gospodarkę USA. Stabilny wzrost ilości pozwoleń na budowę pokazuje, że to jedynie czynnik atmosferyczny stoi za wstrzymaniem części prac budowlanych. Tym samym możemy stwierdzić, że efekt ten również miał wpływ na zachowania konsumentów, co objawiło się ostatnią rozczarowującą serią odczytów sprzedaży detalicznej oraz produkcji przemysłowej.

Dane z rynku nieruchomości w USA potwierdzają czynnik pogodowy

Rysunek 1. Rynek nieruchomości w USA

Oczywiście nie oznacza to, że dane te mają pozytywny wydźwięk, gdyż zaraz po ich publikacji kolejny już raz zrewidowane w dół zostały prognozy wzrostu gospodarczego przez niektóre instytucje. Tym samym spadają również nieco oczekiwania wobec poziomu przyszłych stóp procentowych. Nie powinno to wpłynąć jednak na jutrzejszą decyzję FED, gdyż rynek pracy w Stanach będący w centrum uwagi władz monetarnych pozostaje ciągle silny.

Jutro jedne z ważniejszych wydarzeń w tym kwartale, czyli decyzja FOMC. W dalszej części komentarza opisane zostały scenariusze dla tego wydarzenia, a także dla korekt na indeksie DAX30 i jutrzejszych danych dla brytyjskiego funta. Zapraszamy – tutaj.