Dobre nastroje w Strefie Euro

0
560

Dobre nastroje w Strefie EuroIndeks nastrojów mierzony wśród inwestorów instytucjonalnych w Niemczech rośnie do poziomu 53 pkt, co jest znaczącą poprawą (z 48,4 pkt) chociaż nieco gorszą od oczekiwań (55 pkt). Dla samych indeksów giełdowych, zwłaszcza DAX30 liczy się, że odczyt wykazał poprawę, co pozwala na dalsze wzrosty. Ponadto indeks ten pozostaje obecnie w zgodzie z ciągle poprawiającym się sentymentem wśród konsumentów (Gfk) oraz powracającym zadowoleniem wśród przedsiębiorców (Ifo).

Dobre nastroje w Strefie Euro

Rysunek 2. Nastroje w Strefie Euro

Euro natomiast umocniło się dzisiaj m.in. za sprawą doniesień Reutersa jakoby jutro rząd Grecji miał wyjść z propozycją przedłużenia pakietu pomocowego o kolejne 6 miesięcy. Ta informacja jest  pozytywna, gdyż niezależnie od tego czy jutro zostanie zawarte porozumienie, czy nie to wiadomo, że Grecja zaczyna spieszyć się z wyszukaniem rozwiązania obecnej sytuacji.

Istotne dane poznaliśmy dzisiaj także dla dolara nowozelandzkiego oraz funta. Jaka była reakcja na nie i czego można spodziewać się w przyszłości? Zapraszamy do dalszej części komentarza – tutaj.